מטי חיפה – סיפורי יזמים נוספים

מטי חיפה – סיפורי יזמים נוספים

סיפורי יזמים

המועמדים הסופיים בתחרות יזם השנה של מטי חיפה 2009

זוכה פרס יזם השנה 2009

איתי פורת – שביל נט בע”מ  

איתי פורת, איש שיווק ומכירות בתפקידיו הקודמים, חיפש רעיון עסקי שיזדהה איתו ושיביא לפריצה עסקית. הוא חבר לשותפו, אורי בן זאב, ויחד זיהו את הצורך במפות מפורטות ומעודכנות שמתאימות לרוכבי אופני שטח.

ביחד הקימו את “שביל נט”, חברה העוסקת במיפוי והוצאה לאור של מפות וספרים למטיילים, רוכבי אופניים ובעלי רכב שטח. איתי הצליח לחדור לחנויות ייעודיות ולתודעת הרוכבים כבר מהמפה הראשונה. בעקבות זאת, פנו אורי ואיתי להוצאה לאור של מפות המתאימות לכלל המטיילים, ובאמצעותן כבשו גם חנויות מטיילים, חנויות ספרים וערוצי שיווק נוספים.

מפות “שביל נט” מציבות לדבריהם אלטרנטיבה מקצועית יותר, מעודכנת יותר, חברותית יותר למשתמשים, זולה יותר ובעלת ערכים מוספים רבים נוספים מהקיים כיום לקהל המטיילים בישראל.

בנוסף, “שביל נט” עוסקת גם בניהול וביצוע פרוייקטים בתחום המיפוי לחברות. איתי ואורי רואים בכך שליחות ושואפים לסיים מיפוי של המדינה כולה, כמו גם לספק את נתוני המיפוי גם  למכשירי ניווט ומחשבי כף יד בצורה דיגיטלית.

www.shvil.net                חונכים עסקיים: ערן אדלמן, מרכוס סמריק, דני דבש

מועמדת מובילה

שושי אברהמוב – אניצ’ה-חנות יד שנייה   

שושי אברהמוב, עובדת סוציאלית בעברה, הביאה לידי ביטוי את אמונתה בצמצום הצריכה ושמירה על הסביבה, את אהבתה לאופנה ואת אהבתה למותגים יקרים במחירי הזדמנות והקימה את אניצ’ה, חנות יד שנייה.

ללא כל רקע עסקי, למדה שושי את הנושא לעומקו לפני שהקימה את העסק. היא עבדה אישית בחנויות יד שנייה, השתתפה בקורסים של מטי וקיימה ראיונות עם בעלי חנויות יד שניה. בבחירת שם החנות שפתחה, אניצ’ה (בהודית השתנות וחוסר קיבעון), ביטאה שושי את הגישה שמגולמת בחנות עפ”י תפיסתה.

אניצ’ה היא חנות העובדת עם ועבור הקהילה ומוכרת בגדים, תכשיטים, אביזרי אופנה נלווים ועוד. החנות ממוקמת באזור מרכז הכרמל, ומאפשרת רכישת מותגים יוקרתיים במחירים מצחיקים. שושי משווקת את החנות באמצעות רשתות חברתיות, ובנוסף היא מפעילה בחנות שוק קח-תן שמאפשר החלפת בגדים ללא תשלום. שושי גם יוזמת שיתופי פעולה עם גורמים חינוכיים כמו הטכניון, וויצ”ו חיפה.

www.anichashop.co.il                                    חונכת עסקית: גילה שפרינגר

מועמדת מובילה

צפורה נאמן – המרכז הישראלי למגזרות נייר  

צפורה נאמן, מורה ותיקה, הצליחה להפוך הובי של מגזרות נייר, אותו למדה מחמיה, יעקב נאמן ז”ל, למרכז עסקי פעיל, שמפיץ את אומנות המגזרות ברחבי העולם.

המרכז הישראלי למגזרות נייר שם לו למטרה להחיות את האומנות העתיקה של מגזרות נייר מסורתיות ומהוה מרכז עולמי לנושא התחדשות מגזרות הנייר המסורתיות, אומנות עממית נשכחת המחדשת ימיה. צפורה משווקת בהצלחה רבה הרצאות, תצוגות וסדנאות ליצירת מגזרות נייר בכל רחבי ישראל, וכן בחו”ל, כמו גם ערכות להכנת מגזרות נייר, מגזרות נייר ממוסגרות, הדפסים, לוחות שנה וכרטיסי ברכה.

בין מגוון רחב של הזמנות להרצאות וסדנאות ברחבי העולם בולטת ההזמנה של ציפורה בדצמבר 2008 לאנגליה, לכנס היהודי הגדול בעולם. בימים אלה מוצגות עבודותיה בבית התפוצות ובמוזיאון הילדים בחולון. בפסטיבל בינלאומי למגזרות נייר שהתקיים בספטמבר בסין זכתה צפורה נאמן לפרסום בעיתונות הסינית והייתה בין עשרת האומנים שקבלו תעודות הצטיינות.

www.papercuts.co.il                        חונכים עסקיים: אסף דוד ואיילה בייטנר

 

מועמדים מובילים

שימי ויפעת צפתי – נגיעה באבן

 

שימי צפתי החל לפתח את החומר הייחודי, ממנו הוא מיצר כיום חפצי אומנות, כסוג של תרפיה לאחר שלקה בסרטן. זו היתה דרכו להתמודד עם המחלה והטיפולים הקשים עד להחלמה.

שימי, אומן יצירתי שעבד כשכיר קודם לכן, החליט להפוך את האומנות לעיסוקו המרכזי כעצמאי.

יפעת בת זוגו, גם היא שכירה בעבר, הצטרפה כאחראית על ניהול העסק, על הפיתוח העסקי והשיווק.  ב”נגיעה באבן” מציעים שימי ויפעת צפתי חפצי אומנות מעוצבים, מחומר ייחודי דמוי אבן עתיקה.

הם פונים לקהל לקוחות פרטיים ועסקיים, ומתאימים אישית כל מוצר לקונספט ולצורכי הלקוח.

מגוון המוצרים כולל מזכרות לאורחים באירועים, דברי נוי לבית כולל יודאיקה, מוצרי נוי לגינה, מתנות לגני ילדים, מתנות לתיירות וכן מוצרי פרסום וקד”מ.

בייצור המוצרים של נגיעה באבן נותנים שימי ויפעת הזדמנות תעסוקה ופרנסה לעובדים בעלי מוגבלויות.

www.negiabaeven.co.il                                   חונכת עסקית: דליה אביגדור

 

מוטי איזן – לעניין פעילויות עם תוכן       

את מוטי איזן, בוגר תנועת הנוער הצופים ויוצא יחידה קרבית, הדריכה השאיפה למצוא דרכים מקוריות להשפעה ערכית על בני נוער. מוטי, שלמד תקשורת מעשית ועסק בהפקת טלוויזיה קהילתית, הקים את “לענין פעילות עם תוכן” תחת המוטו “הופכים ערכים לחוויה”.

החברה מספקת הדרכות והעשרות לבתי ספר, תנועות נוער וגופים שונים בתחומי התקשורת, המנהיגות, ותחומים נוספים. מוטי, המנהל צוות מדריכים מקצועי, מפתח ומפעיל תוכניות חינוכיות ייחודיות המשתמשות באמצעים מקוריים ויצירתיים להעברת מסרים ערכיים.

דוגמא אחת היא התוכנית “משדרים ערכים” בה תלמידי בתי ספר מתחרים בהפקת סרטים בנושאים ערכיים. דוגמאות נוספות כוללות את אירוע “האוסקר הירוק” – ילדים מפיקים סרטים לשמירה על איכות הסביבה, תוכנית “המהפך באזרח” – תוכנית חינוכית לעידוד תלמידים למעורבות, מנהיגות ותרומה לקהילה, סדנת “גורמה ” TEAM – – גיבוש קבוצה ומנהיגות באמצעות הקמת מסעדת גורמה בשטח, ותוכניות רבות נוספות.

www.lainyanp.co.il      חונכים עסקיים: אורי שריר, ערן אדלמן, מרכוס סמריק

 

אנדרו חדד – חדד גסט האוס   

אנדרו חדד חלם מאז ילדותו להקים עסק בתחום התיירות, בהשראת המלון של פולטי, אך לא העז לאכזב את הציפיות של אביו שיתפוס את מקומו בנגריה המשפחתית. כשבעיות בריאות מנעו מאנדרו מלהמשיך לעבוד במקצוע הנגרות, הוא ניצל את ההזדמנות, יזם שיפוץ מבנה שהיה בבעלותו במושבה הגרמנית והקים בית אירוח.

חדד גסט האוס, בית האירוח של אנדרו חדד, מתמחה באירוח תיירים מחו”ל ומהארץ ברמה גבוהה ובאווירה משפחתית, בלב המושבה הגרמנית בחיפה. במתחם, שצפוי להתרחב, יש כיום 11 חדרי אירוח, כולם עם מקלחת ומטבחון צמודים, וברמת איכות מוקפדת.

המיקום המלהיב מהווה חדשנות בנוף האירוח החיפאי. אנדרו חדד שם דגש מיוחד על רמת השירות ללקוח ועל ניהול ושיווק אישי, כמו גם על פשטות וכנות יחד עם פתיחות לחדשנות.

www.haddadguesthouse.com   חונכים עסקיים: סיגל ליכט, מרכוס סמריק

 

נורית לב – עיצובים 

חלום חייה של נורית לב היה ללמוד ולעסוק בעיצוב מוצר. נורית, ארכיטקטית בוגרת הטכניון בחיפה, עסקה בעבר בעיצוב כתחביב. בעקבות מאורעות משמעותיים בחייה, החליטה נורית לממש את חלומה ולהאמין בערך המוצרים שעיצבה.

כיום נורית לב מעצבת רהיטים, כלים, וחפצי נוי ייחודיים בעיצוב מקורי וע”י מיחזור חומרים ישנים המקבלים “חיים חדשים”. כל המוצרים  מקבלים גימור מיוחד ומעוטרים בעבודת יד מקורית. נורית מקבלת השראה לעבודותיה מהטבע הקרוב לסביבת מגוריה, מצבעי הפריחה של צמחים שונים, מהחתולים המשוטטים ומחפצים שונים.

לאחרונה פתחה נורית סטודיו עצמאי המאפשר לקונה לחוות את עבודת היצירה ולהתרשם מהפריטים הרבים המוצעים למכירה. נורית מוכרת את עבודותיה בארץ ובחו”ל.

www.nuritlev.com                    חונכים עסקיים: מרכוס סמריק, דליה אביגדור

 

יבגני קוריצקי – ישראסייל  

יבגני קוריצקי, בוגר הטכניון בהנדסת תוכנה בהצטיינות, עבד כשכיר בחברת הייטק גדולה עד לאחרונה. בניסיון להתבסס כלכלית, החל יבגני לפתח תוכנה בזמנו הפנוי, והקים חנות מקוונת, שמספקת מוצרי יודאיקה איכותיים, מוצרי קבלה ותשמישי קדושה לשוק הבינלאומי במחירים נוחים.

כיום מציע האתר למעלה מ 1500 מוצרים שנמכרים בעיקר בחו”ל, בכל רחבי הגלובוס, ויבגני הפך לעצמאי שעיסוקו המלא במכירת תשמישי קדושה.

יבגני אף עוסק ביבוא לארץ של חלק ממגוון המוצרים המוצעים למכירה באתר. ללא ניסיון או ידע מוקדמים, הצליח יבגני להקים את החנות, כולל מערכי אחסון והפצה, ולמד לשווק את המוצרים בהצלחה.

 

www.yourholylandstore.com                             חונך עסקי: מרכוס סמריק

 

אורלי רודריג – ל.ר.ב. אופנה בע”מ 

אורלי רודריג, למדה עיצוב אופנה בשנקר ובפריס, ותולדות האומנות בסורבון, וצברה שנות ניסיון במגוון תפקידים בתעשיית האופנה.

כיזמית מטבעה היא הקימה וביססה את המותג  la Robe bleue לקולקציות ייחודיות לנשים בהריון, עוד כשהייתה בצרפת, שם נבחרה כאחת מעשר נשות העסקים המבטיחות, במעמד ראש ממשלת צרפת .

היא חזרה לארץ כתושבת חוזרת לאחר 15 שנים בצרפת, המשיכה לפתח את המותג, ליצר בארץ, ולשווק אותו בחנויות יוקרה בצרפת, רוסיה, יפן, ובמדינות אירופה האחרות.

בארץ התמודדה עם התאמת המותג לטעם המקומי וכיום הוא משווק גם בישראל, וכאן גם הוסיפה קו לנשים שלא בהריון, אשר משווק לעת עתה רק בארץ.

החברה משתתפת בקביעות בתערוכות בינלאומיות ועומדת בדרישות ורמת שירות של רשתות אירופאיות גדולות. המותג פונה לנשים אופנתיות, כולל נשים בהריון.

www.larobebleue.com                               חונכים עסקיים: אסף דוד, ניר לוי

 

אליעזר רוזן – מרתון ספורט  

אליעזר רוזן, קצין ניווט בצי הסוחר בעברו, ומאמן אתלטיקה וכושר בכיר, חיפש דרך לפריצה כלכלית. אליעזר זיהה את הצורך בחנות ספורט מקצועית והקים את מרתון ספורט, חנות ריצה וספורט שמשווקת מותגי הנעלה והלבשת ספורט בקניון קסטרא בחיפה.

מרתון ספורט היא החנות היחידה מסוגה בצפון המתמחה בהתאמה אישית של נעלי ריצה וספורט על ידי בדיקת מנח הרגל, צילום וניתוח התנועה בוידאו (בתוכנה ביו-מכנית) בהליכה או ריצה על גבי מסילה נעה. בנוסף, נותן אליעזר לקהל הלקוחות ייעוץ, הכוונה וטיפים בנושאי ריצה, הליכה, תזונה, פציעות ספורט ותוכניות אימון, כל זאת ללא תמורה.

החנות מהווה מוקד לספורטאים ולחובבי פעילות גופנית באזור חיפה והצפון, וממנה מפעיל אליעזר את “מועדון רצי חיפה” אותו הוא גם מאמן. לעסק אתר אינטרנט גדול וייחודי אשר בו חומר מקצועי רב ביותר ומתבצעות דרכו מכירות לכל הארץ.

www.runners.co.il                                  חונכים עסקיים: רינת בין, אורי שריר

אני מאשר כי קראתי והבנתי את תנאי השימוש באתראני מאשר/ת קבלת דיוור אלקטרוני והודעות שיווקיות למייל מעת לעת ממ.ט.י. חיפה.