לימוד אונליין-רתימת הטכנולוגיה לטובת שיטת לימוד זמינה ונוחה

טכנולוגיה מתקדמת | לימוד אונליין באינטרנט

לימוד אונליין-רתימת הטכנולוגיה לטובת שיטת לימוד זמינה ונוחה

כך שינתה הטכנולוגיה המקוונת את סביבת הלימוד והנגישה את האפשרות של לימוד אונליין

 

מהו לימוד אונליין

האינטרנט מביא לחיינו שלל אפשרויות והזדמנויות, ואחד היתרונות הגדולים של המרשתת הוא העושר והמגוון של המידע אותו ניתן לשאוב ממנה בכל עת ומכל מקום. לאחר שהאינטרנט התנחל בכל בית ותפס מקום של כבוד בכל מכשיר טלפון סלולארי, הייתה זו רק שאלה של זמן עד שהאנושות תגלה את היתרונות של לימוד דרך המרשתת. בין אם אתם מעוניינים ללמוד כיצד לפרוט על הגיטרה את השיר האהוב עליכם, או כיצד לסרוג שמיכת תינוק מרהיבה, ובין אם אתם מעוניינים ללמוד מתמטיקה לבגרות או שפה זרה, אין כמעט נושא שלא ניתן ללמוד דרך הרשת באמצעות לימוד אונליין. בעידן הממוחשב והאינטרנטי, כל המידע זמין לכל אחד- לכל אדם לכל עסק, בכל מקום, כל הזמן- קוראים לזה לימוד אונליין.

 

תוכן העיניינים

 

שיטות הלימוד המסורתיות

לימוד דרך האינטרנט

כיצד זה מתבצע

יתרונות לימודים אונליין

לזרום עם הקידמה

 

שיטות הלימוד המסורתיות

לימוד מסורתי | מורה מלמדת בכיתה  

 

הלימוד המסורתי מתבצע בכיתה, כאשר התלמידים צופים במורה או במרצה, המסביר את החומר. המורה והתלמידים נעזרו בטקסים כתובים, בהבהרות טקסטואליות על הלוח, ובתרגולים בכיתה ובבית, אך קצב ההתקדמות של הקבוצה הינו  אחיד, ומי שקצב ההתקדמות שלו לא תואם את הקצב הכללי, מוצא עצמו במהרה מחוץ לעניינים. מי שנזקק לתגבור יכול לפנות לעזרתו של מורה פרטי, ומי שמבקש  להעשיר את הידע שלו בתחומים שונים היה יכול להשתתף בחוגי העשרה בשעות הפנאי. בלימוד הנערך בדרך המסורתית  בכיתה, תשומת הלב של המורה או המרצה נחלקת לכל התלמידים, כתוצאה מכך, תלמידים שלא משתפים פעולה יכולים להפריע את מהלך השיעור עבור הכיתה כולה, תלמידים שמתקשים להבין את החומר נשארים מאחור ומתקשים להדביק את הקצב הכללי, ואילו תלמידים שמבינים את החומר מהר, משתעממים ומאבדים עניין. שיטת הלימוד המסורתית מתאימה לחלק מן התלמידים, אך  אינה מתאימה לכולם, ומי שסובלים  ממנה בעיקר הם מי שזקוקים לנוע בכדי ללמוד, מי שתופסים את החומר במהירות יתירה משאר הכיתה, ומי שצריכים הסברים ייחודיים בכדי להבין ולהפנים את החומר

 

בעבר תלמידים שהתקשו היו נפלטים מן המערכת, אך כיום מערכות החינוך מאתרות, מכירות ומזהות קשיים של תלמידים, ואף מוצאות דרכים שונות לסייע לאותם תלמידים. למרות זאת, עדיין אין לשיטת הלימוד המסורתית מענה מדויק לצרכיו של כל תלמיד,  ולהתאמה מושלמת של קצב הלימוד לתלמיד, ובאופן כללי התלמידים עדיין נדרשים להתאים עצמם לכיתה ולשיטת הלימוד, ולא להיפך. בתי ספר אלטרנטיביים מציעים דרכים מגוונות ללימוד בשיטות אחרות, אולם גם הם לא מתאימים לכולם, וזאת עוד מבלי שנגענו בנושא העלויות.

 

לימוד דרך האינטרנט

לימוד טכנולוגי | לימוד באינטרנט

לימוד דרך האינטרנט מאפשר לתלמיד להתאים את קצב הלימוד לקצב ההתקדמות שלו, וללמוד על פי לוח זמנים שייטיב עמו. בנוסף לכך, לימוד אונליין מאפשר לתלמיד לבחור את סביבת הלימוד האופטימלית עבורו. כיום אנו יודעים כי כאשר תלמיד נמצא במתח, לחץ, או חרדה, יכולת הלימוד שלו נפגעת, כיוון שמערכות הגוף והנפש נמצאות במצב של הישרדות והתגוננות ואינן פנויות לקליטה של תוכן לימודי. סביבת הלימוד המסורתית של בית ספר גדוש תלמידים, רעש, אינטראקציות נעימות יותר או פחות ולחץ לעמוד בדרישות, יוצרת אצל חלק ניכר מהתלמידים תחושות מתח וחרדה, המפחיתות את יכולת הלימוד שלהם.

השינוי ורתימת הטכנולוגיה והשימוש באינטרנט ללימודים אונליין מאפשרים לתלמיד לבחור את סביבת הלימוד הטובה ביותר עבורו, בה ירגיש בטוח, נינוח ומוגן, ויהיה פנוי ללמידה אופטימלית. מגוון הקורסים המוצעים אונליין הוא רחב ביותר, והתלמידים יכולים לבחור בין לימוד אנגלית באינטרנט, לימוד מתמטיקה, פיזיקה או לשון, תגבורים והכנה לבגרות ואף נושאים כמו נגינה על כלי מוזיקה, אימוני כושר אישיים ועוד.

כיצד זה מתבצע

באתרי לימוד אונליין מרוכז מאגר של מורים המעבירים שיעורים בתחומים שונים, מתוכו בוחר התלמיד את המורה המועדף עליו. המאגר כולל תיאור של המורה, השכלתו והכשרתו, ביקורות של תלמידים, ומחירים. השיעור יכול להתבצע באמצעות מחשב נייח, מחשב נייד (לפטופ) ואף באמצעות הטלפון הסלולרי. לאחר שבחרתם את המורה המתאים אתם יוצרים איתו קשר, קובעים מועד לשיעור הראשון, ויוצאים לדרך. במהלך השיעור, המורה והתלמיד  נמצאים בחדר לימוד וירטואלי, כאשר כל אחד מחובר למערכת דרך המכשיר שלו. התלמיד והמורה רואים זה את זה, והתלמיד יכול לשאול שאלות בזמן אמת. תשומת ליבו של המורה מוקדשת כולה לתלמיד, וחומר העזר כולל סרטונים והדרכות בהם יכול לצפות התלמיד שוב ושוב בזמנו. בנוסף לכך, בתום השיעור מקבל התלמיד הקלטה של השיעור, על מנת שיוכל לחזור על החומר בכל עת שיחפוץ.

יתרונות לימודים אונליין

  • סביבת לימוד מותאמת אישית – לימוד אונליין מאפשר לתלמידים וסטודנטים להרחיב את השכלתם, לשפר ציוני בגרות, ולהדביק את הקצב בכיתה במידה והם מתקשים בחומר. הלימוד הוא פרטני, זאת אומרת שהמורה קשוב לתלמיד ולצרכיו, מתרכז בחומר אותו התלמיד צריך להשלים, ומעביר את השיעור בדרך שמתאימה לתלמיד. בלימוד דרך האינטרנט, התלמיד בוחר את שעת השיעור על פי לוח הזמנים שלו, והלימוד מתבצע בסביבה נוחה ובטוחה עבורו. התאמת סביבת הלימוד ושעות השיעורים לאורח חייו ולצרכיו של התלמיד מאפשרת תנאי למידה מיטביים, וכך התלמיד יכול למצות ולממש את יכולותיו.

 

  • מגוון מקצועות – מערך השיעורים הפרטיים המוצעים ללמידה אונליין כולל מגוון רחב ביותר של נושאים, החל מתגבור במקצועות הנלמדים בבתי הספר, עבור דרך לימודי נגינה ומלאכת יד, וכלה באימוני כושר פרטיים אונליין. בעולם הדיגיטלי של היום תוכלו למצוא מגוון רב ביותר של קורסים בנושאים רבים ומגוונים החל מנושאים כגון יזמות עסקית, לימוד והיכרות עם עולם הפרסום בגוגל או פרסום ושיווק ברשתות החברתיות, ניהול נכון ותקין של עסק או סטארט אפ ועד לקורסים בנושא יזמות טכנולוגית. אם אתם חפצים למצוא את האתרים המובילים בתחום זה תוכלו למצוא אותם באתר כגון Lynda או באתר Udemy

 

  • בחירה של המורה – אינטראקציה אישית טובה או לקויה בין המורה והתלמיד משפיעה רבות על אפקטיביות השיעורים, ועל הצלחתו של התלמיד. שלא כמו בבית הספר, במתנ”ס או בקאונטרי קלאב, כשמדובר בלימודים אונליין, אתם בוחרים את המורה על פי ההמלצות שקיבל, על פי תיאורו ועל פי השכלתו. כך כל אחד יכול ללמוד מהמורה המתאים לו ביותר.

 

  • קצב למידה מותאם אישית – זקוקים לתגבור מהיר בכדי לשפר ציוני בחינה, רוצים ללמוד בנחת ולרווח את השיעורים? לימודים אונליין מאפשרים לכם לקבוע את מרווחי השיעורים ואת משך הקורס. כך יכול כל מי שמעוניין ללמוד,, להתאים את קצב הלימוד לצרכיו ולאורח חייו. אינכם צריכים להשתלב בלוח הזמנים של מוסד לימודי זה או אחר, אתם קובעים את הקצב ואת המסגרת הכללית של הקורס.

 

לזרום עם הקידמה

קידמה טכנולוגית

 

העולם מתקדם ומתפתח כל העת, ואתם מוזמנים לצעוד עם העולם, להתקדם יחד איתו ולמצות את כל היתרונות שיש לטכנולוגיות הלמידה אונליין להציע. הקדמה הטכנולוגית, טכנולוגיות המחשוב והמדיה האינטרנטית מאפשרים לכל מי שמעוניין לרכוש ידע ולהרחיב את אופקיו לעשות זאת בכל תחום שיחפוץ. אם עדיין לא יצא לכם להתנסות בלימוד אונליין, זה הזמן להתקדם ולהכיר את התחום.

לימודים אונליין מאפשרים לכל אחד לקבל שיעורים פרטיים ממורים מקצועיים ומנוסים במגוון עצום של נושאים בשעה ובמקום הנוחים לו. יתירה מזאת –  אם ילדיכם מתקשים להדביק את קצב הלימוד בכיתה באנגלית, מתמטיקה או כל נושא אחר, אינכם צריכים להשלים עם רוע הגזירה. כיום, באמצעות שיעורים פרטיים אונליין תוכלו לעזור לילדיכם להשיב לעצמם את האמון ביכולותיהם, להדביק את קצב הלימוד, ולממש את הפוטנציאל האמיתי שלהם. אחד היתרונות הגדולים של המרחב האינטרנטי הוא הזמינות של המידע, והיכולת של כל אחד לרכוש את הידע המעניין אותו. לימוד אונליין מאפשר לכם למצות את יתרונות מהפיכת המידע, והוא מתאים לסטודנטים, לתלמידי בית הספר וכן לכל מי שמעוניין לרכוש השכלה ולהרחיב את אופקיו.

 

המאמר נכתב באדיבות אתר לימוד נעים- לימוד אונליין באינטרנט