אודות

קבוצת מט"י חיפה

תו איכות לחדשנות עסקית

קבוצת מט"י חיפה היא המקום בו נפגשות טכנולוגיה, סביבה וחברה כדי לקדם כלכלה חדשנית וטובה יותר במפרץ חיפה. עולם העסקים השתנה בעשורים האחרונים, גם אנחנו. בשנים האחרונות התאמנו את המטרות שלנו, שכללנו את השירותים ויצרנו מוקדי פעילות חדשים. כל זאת כדי לקדם בחיפה והצפון זירות עסקים שמתאימות לאתגרים הגדולים של העת הזאת. אנו מזמינים אתכם להתעדכן באתר בתחומי הפעילות החדשים שלנו

החזון שלנו

עסקים קטנים ובינוניים הם המגזר העסקי הגדול ביותר בישראל. 99.6% מהעסקים הרשומים בישראל הם קטנים ובינוניים, המעסיקים למעלה מ-60% מכוח העבודה במדינה. זהו מנוע הצמיחה הכלכלי של חיפה והצפון

קבוצת מט"י חיפה שמה לה למטרה לטפח זירת יזמות עסקית הנשענת על כל יתרונותיו של האזור – מוסדות אקדמיה, חברה, רפואה וטכנולוגיה מובילים. באמצעות שיתופי פעולה בין-מגזריים הקבוצה פועלת לחיזוק קהילה עסקית חדשנית ורלוונטית שמושכת הון אנושי איכותי לאזור

מ.ט.י (מרכז טיפוח יזמות) חיפה הוקמה כעמותה עירונית בשנת 1991 במטרה לחזק את כלכלת מפרץ חיפה על ידי חיזוק העסקים הקטנים והבינוניים וקידום תעסוקה איכותית באזור. 

לאורך השנים סייעה מט"י חיפה לכ-25,000 בעלי עסקים להקים עסק ולהצמיח אותו.

לקבוצת מט"י חיפה ניסיון של מעל 30 שנה בבניית שיתופי פעולה בין-מגזריים והובלת פרויקטים בעלי השפעה על האזור כולו. 

בשנים האחרונות צמחו זירות יזמות חדשות בארץ ובעולם. מט"י חיפה גאה להוביל את באזור הצפון את מגמות היזמות שמניעות את הכלכלה החדשה.

צוות מוביל

בוגרת תואר ראשון משולב בעבודה סוציאלית ומשפטים ותואר שני (MBA) בניהול חברתי. שימשה בעברה כמנכ"לית עמותת מגמה ירוקה, מנכ"לית מרכז הסיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית של חיפה והצפון והאחראית על קשרי ממשל וחקיקה של ההסתדרות הרפואית.

"קבוצת מט"י חיפה מחברת בעיני את המיטב של אזור הצפון: מקצוענות, היסטוריה עשירה וחזון דינמי ועדכני. ביחד עם אנשי מט"י חיפה אני בונה כאן את המטרופולין שבו אני רוצה לחיות ולגדל את משפחתי".

עו"ד, עו"ס, שני אלוני

מנכ"לית, קבוצת מט"י חיפה

 shani@mati-haifa.org.il

חוקר בעל תואר שני בביו-רפואה ובמנהל עסקים של הטכניון. יזם מנוסה, מנטור במרכז החדשנות של הטכניון, בחברת Biodesign Israel ובמרכז מחקר מדעי הנתונים של אוניברסיטת חיפה.

"אני מאמין בחיפה כמי שהובילה את תעשיית ההייטק והחדשנות בישראל עם ענקיות עולמיות שמרכזי הפיתוח שלהן בחיפה, מובילים גם היום. היזמות היא הקטר שבראש התעשיה החכמה והכלכלה הישראלית."

יעקב דימינסקי

מנכ"ל, חברת Road2

yaakov.diminsky@road2.co.il

בוגרת תואר שני במנהל עסקים לניהול מלכ"רים. ב-20 השנים האחרונות מילאה תפקידים מגוונים במגזר השלישי שכללו גיוס משאבים, הפקת אירועים, עבודה בין מגזרית, ניהול מתנדבים וגיוס כוח אדם.

"אני לוקחת משימה ודואגת שתתבצע בזמן הנכון, במהירות ומקצועיות. אני חיפאית גאה שמגדלת כאן ילדה מקסימה. אני אוהבת את העיר, לפעול עבור תושביה ולחבר בין הקבוצות המגוונות בה".

לימור בוטנרו

מנהלת פרויקטים, מט"י אימפקט

limor@mati-haifa.org.il

ועד מנהל

שותפה מייסדת במשרד עו"ד שי, יוספזון ושות'. חברת ועד מחוז חיפה וסגן יו"ר מחוז חיפה בלשכת עו"ד ומכהנת כיו"ר הועדה הפלילית, יו"ר ועדת קשרי חוץ ויו"ר מערך הנטוורקינג של המחוז. יו"ר ומייסדת רשת משרדי עוה"ד הראשונה מסוגה בישראל HPL.

"אני מאמינה, כתושבת חיפה וכפעילה ציבורית, כי לחיפה התכונות הדמוגרפית והטופוגרפית הייחודיות לה. עם הניסיון הייחודי של מט"י חיפה אנו מובילים קדימה את הזירה המקומית למצויינות עסקית וחברתית".

עו"ד יפעת שי-יוספזון

יו"ר הקבוצה

שרת כטייס קרב בחיל האוויר ובמשך עשרות שנים וכמנכ"ל חברות בתעשיית המתכת עם פעילות עסקית בינלאומית עניפה. ממייסדי שותפות חיפה-בוסטון וממייסדי מט"י חיפה. חבר במספר דירקטוריונים ובמועצת העיתונות והתקשורת בישראל.

ד"ר אדרס בעל תארים במתמטיקה וכלכלה וכן תואר ד"ר במדע המדינה, מדיניות ומינהל ציבורי. הוא עמית מחקר בכיר במוסד שמואל נאמן לחקר מדיניות לאומית.

ד"ר איתן אדרס

חיפאי, יזם, שותף ומייסד של עסקים בתחומים שונים. המייסד והבעלים של רשת המסעדות VIVINO. יו"ר לשעבר של קבוצת מט"י חיפה.

"אני מאמין שעל העיר חיפה להיות בירת יזמות עם תמריצים יוצאי דופן לקהל העסקי, בכל הרבדים. מט"י חיפה יחד עם שותפים אסטרטגיים נוספים, תוכל להגשים ולממש את החזון להפיכת אזור חיפה לזירה עסקית חדשנית, תוך שימוש בכל המשאבים האנושיים הקיימים כאן".

דדי (אהוד) צורף

איש חינוך ויזם טכנולוגי. ראש מינהל החינוך והתרבות בעיריית חיפה לשעבר. כיום נציג של חברה סינית בישראל בתחומי הטכנולוגיה ושותף מייסד לסטרטאפ בתחום הפוד-טק.

"אני מאמין ביכולת ובפוטנציאל של מפרץ חיפה להוות את הבירה העסקית-כלכלית של צפון הארץ. מט"י חיפה מובילה את המהלך הזה דרך פיתוח והצמחת עסקים חברתיים ופיתוח אקו-סיסטם של חדשנות טכנולוגית. אנו מאפשרים לכוחות הצעירים והטובים שגדלו פה, לבנות כאן את חייהם".

ערן דובובי

 

איש תקשורת כ-30 שנה, מהן 12 שנים כעיתונאי בתחום המשפט. כיום יועץ אסטרטגיה, תקשורת, ניהול משברים ויחסי ציבור לכמה מהחברות הגדולות במשק. בתפקידיו הציבוריים, דובר הנהגת ההורים הארצית החל משנת 2018.

"אני שמח לתרום לביסוס מט"י חיפה כביתם של עשרות אלפי עסקים בצפון הארץ וככתובת הראשונה להעמקת הידע המתקדם ליצירתיות וחדשנות".

 אייל טל

 

מתכנן ערים עם רקע במנהל עסקים. מרצה במכללה האקדמית תל חי בתחומי היזמות, בדגש על יזמות חברתית ועסקים חברתיים. היה שותף מטעם הסוכנות היהודית בהקמת מט"י חיפה ופעיל בה מהיווסדה. מייעץ לארגונים המקדמים עסקים קטנים ובינוניים.

"אני מאמין שבכדי לפתח כלכלה וקהילה עירונית משגשגת נדרש שילוב מנצח בין השאת רווחים לבין פעילות להשגת מטרות חברתיות".

ד"ר סמי בהט

 

מהנדס חשמל במקצועו. יו"ר התאחדות התעשיינים בצפון לשעבר. כיהן בעברו כמנכ"ל דור כימיקלים, מנכ"ל ZDF Medical ומנכ"ל GE Healthcare Israel. כיום מנכ"ל חברת הסטארט-אפ 'מרפא טכנולוגיות', לגילוי מוקדם של סרטן העור.

"אני מאמין, כתעשיין המתגורר, עובד וחי בצפון, כי תפקידנו להצמיח כאן דור חדש של כלכלה מתקדמת ונקייה, המנהלת יחסי גומלין הגונים עם סביבתה".

שם טוב (טובי) בכר

 

בעל ניסיון עשיר בניהול מוסדות חינוך וחברה. שימש כמנכ"ל קהילת הדר בחיפה במשך 15 שנים בה פעל לשיקום חברתי, כלכלי ופיזי של רובע הדר. שימש כמנכ"ל 'עמך', ראש מנהלת "חצרות יסף" לקליטת עולים מאתיופיה, יו"ר מתנ"ס רמות בחיפה, מפקח משרד החינוך במחוז צפון וחבר בהנהגת תנועת הצופים הארצית.

"אני מאמין בחיפה ואזור הצפון כחממה למצוינות חברתית. למט"י חיפה היכולת לפעול בשיתופי פעולה עם השחקנים הגדולים וכך להיות מנוע לצמיחה חברתית וכלכלית עבור האזור כולו".

יעקב ברודר

 

איש עסקים ואיש ציבור חיפאי. חבר אגודת הידידים של אוניברסיטת חיפה, חבר הוועד המנהל במרכז חדרים לתרבות יהודית ישראלית. חוקר את תחום הגניזה ואספן הגדות לפסח.

משה גן צבי

ד"ר יעל סורק-בנבנישתי בעלת דוקטורט ו-MA במדעי הזִקנה, מנכ"לית קרן ההשקעות מגדלי הים התיכון. נבחרה בשנים האחרונות לאחת הנשים המשפיעות ביותר בישראל בתחום אריכות ואיכות החיים בזכות עבודתה עבור אוכלוסיית הגיל השלישי והרביעי. חיפאית פורצת דרך בתחומה.

ד"ר יעל סורק-בנבנישתי